Spagyrická biodynamická kosmetika

 

SPOJENÍ DÁVNÉHO UMĚNÍ A NEJNOVĚJŠÍCH VĚDECKÝCH POZNATKŮ

Základem spagyrické kosmetiky je spagyrická esence rostliny, jež vzniká oddělením tří alchymistických rostlinných principů - soli, síry a rtuti.

Fyzicky jde o oddělení minerální složky rostliny ohněm (sůl), oddělením prchavých látek - éterických olejů destilací rostliny (síra) a kvašením a opakovanou destilací se získá rostlinný alkohol (rtuť).

Alchymistickým prvkům soli, síry a rtuti můžeme rozumět jako esenci země (fyzického těla), esenci ohně (duše) a vody (ducha). Po oddělení těchto prvků, následuje jejich spojení do roztoku, jež je vystaven působení Slunce a Měsíce ve speciální nádobě a při určité teplotě po dobu šesti týdnů až jednoho roku.

Díky tomuto působení spagyrická esence obsahuje životní energii známou také jako prána nebo čchi.

Všechny složky spagyrické bio kosmetiky jsou z ekologického a biodynamického zemědělství. Mírně zásaditá voda z islandských ledovců v kombinaci s koloidními roztoky zlata a stříbra je ve všech přípravcích dynamizovaná. Výroba spagyrické bio kosmetiky probíhá pouze ručně bez použití strojů, v závislosti na postavení planet v jednotlivých dnech v týdnu.

Připravujeme ji pro Vás v čistém prostředí březovského lesa už od dubna 2014.

 

SPAGYRIE je prastará alchymistická metoda, se kterou se setkáváme již ve starém Egyptě (hermetické lékařství), v čínském lékařství (tradiční čínská medicína) a v indickém léčitelství (ayurvéda). Zakladatelem této metody v Evropě byl švýcarský lékař a alchymista Paracelsus. Její podstatou je oddělení tří základních filozofických rostlinných principů - sůl („Sal“), síra („Sulfur“) a rtuť („Merkur“) /SEPARACE/, následuje proces čištění /PURIFIKACE/ a jejich následné znovu-spojení v zesílené čisté podobě /REKOMBINACE/. (Pojem „spagyrie“ pochází z řečtiny: „spao“=vytahovat, extrahovat, „ageiro“=spojovat). Takto získaný rostlinný preparát (mikrokosmos) má několikanásobné množství aktivních látek a vysokou vitální hodnotu (prokazatelnou metodou citlivé krystalizace pomocí chloridu mědnatého a také změnou pH roztoku). Díky působení Slunce a Měsíce (makrokosmos) spagyrické esence obsahují i pránu (životní energii).

 PO ODDĚLENÍ NÁSLEDUJE SPOJENÍ

 

Cesta mezí oddělením a spojením je Cesta každého z nás

Je velmi dlouhá a komplikovaná, vyžaduje hodně trpělivosti, učí nás milovat. Zmítání se od bolestí k radostí trvá dlouho a pak přijde ten pravý okamžik KLIDU a SOULADU. Tento je znázorněn uprostřed, kde had polyká svůj vlastní ocas. Je to SPOJENÍ, KVINTESENCE, MYSTICKÁ SVATBA.

 

 KOSMEtiku vymysleli muži?

Ano, vymysleli. "Náhodou" při hledání vhodných rostlin na rány, pohmožděniny a pod. zjistili, že pokožka regeneruje a ještě lépe vypadá než předtím.

 

SLOŽENÍ SPAGYRICKÉ BIO KOSMETIKY

 

Základem spagyrických kosmetických přípravků je dynamizovaná voda z islandských ledovců, koloidní roztoky zlata a stříbra, nerafinované bambucké máslo nilotica, kakaové máslo cupuaçu, dále pak jojobový, včelí a kandelilový vosk, kokosové máslo, mangové máslo, aloe vera a spagyrické rostlinné výtažky. Součástí přípravků je i koloidní stříbro, 24 kt zlato a koloidní síra.

 

Všechny používané oleje jsou panenské, lisované za studena. Pocházejí z ekologického a biodynamického zemědělství. Použité esenciální oleje mají nejvyšší možnou kvalitu a jsou součástí spagyrických esencí v přípravcích obsahujících vodní fázi. Esenciální oleje použité v přípravcích, které obsahují pouze olejovou fázi, mají certifikát Organic.

 

Jako konzervanty jsou použity čistý obilný líh a výtažek z grepových jadérek. V přípravcích, obsahujících vodní fázi je přidán i extrakt z mandlí a vanilky, který v kombinaci s dalšími přírodními antibakteriálními a antimykotickými přísady, zachovávají výrobek čerstvý po dobu minimálně 12 měsíců při pokojové teplotě.

 

Všechny naše přípravky jsou veganské, vyjímaje některé balzámy na rty a tuhé bio deodoranty.

 

Rostliny, které používáme, pěstujeme na vlastní zahradě a zahradách přátel, část pochází z divokého sběru a část dovážíme (kořeny).

 

BIO_pelikan_dupl

 

 

V čem je jiná tato kosmetika a v čem nám může pomocí?

 

 

Když pomineme složení jednotlivých přípravků, a zaměříme pohled na hlubší studium receptury, nalezneme synergii, jinými slovy doplnění jednotlivých složek - vitaminů, minerálů, fytosterolů a mastných kyselin. Každá jednotlivá receptura má hluboké opodstatnění, ať už s hlediska planetárních kvalit ingrediencí tak i z hlediska hmotného. Proto je i struktura jednotlivých přípravků jiná a tím i pocit, který vyvolává při kontaktu s naší pokožkou a smysly.

 

Způsob přípravy a prostředí ve kterém se děj uskutečňuje následuje jak přírodní, tak i kosmické rytmy. 

 

A tím vším nám může pomocí v hlubokém vnímání sebe sama a světa skrze pokožku, skrze dotek.  Udržet krásnou pleť, vyřešit i kožní nedostatky a pozvednout Ducha ve chvilkovém opojení Duše.

 

Slovo "KOSMetika" obsahuje ve své první části „kosme“ a lze z jeho tušit hlubší pojetí významu pro člověka.  

 

Poslední desetiletí vznikají po celém světě techniky a nástroje, způsoby a různé méně či více vyzkoušené duchovní směry (cesty) s cílem uvědomělejšího života pro člověka dnešní doby. Jsme zahlceny informacemi díky internetu a často v zajetí všelijakých mýtů.

 

V úvodu se pokusím zúžit náš pohled na lidskou pokožku, která už v našem embryonálním vývoji vzniká společně s mozkem z jednoho stejného ektodermálního lístku. Z toho vyplývá jejích vzájemné ovlivňování během lidského života. Aby se harmonický vyvíjela, je nutný vyvážený souhrn výživných látek a převážně pohoda rodičky. O druhém zmíněném faktoru v dnešní době najdeme spoustu informací méně či více pravdivých, kdežto o faktoru druhém se většinou ocitáme právě v zajetí zatím nespecifikovaných zmíněných mýtů. Zjednodušeně, vše je rozděleno jako „něco je na něco“. Zpravidla, nejvíce slyšíme či čteme – denní krém, noční krém, na akné, na žilky, na lupenku, na ekzém na suchou či mastnou pokožku atp. Jedno je jisté, pokožka jako náš největší orgán (cca 2m2) je odrazem celkového fyzického, emocionálního a mentálního těla (stavu). Anatomii pokožky pro tento náhled vynecháme jako nepodstatnou a zaměříme se na hlubší pojetí ve smyslu já-svět. Pokožka v tomto smyslu plní funkci hraničního orgánu, který nás od světa odděluje a zároveň (pokud chceme) s ním spojuje.

První smysl pro hmat, který vnímáme po příchodu na tento svět je smysl pro hmat (dotek). Způsob, jak ho vnímáme je nám vrozený a ten pak můžeme rozvíjet (zjemňovat či otupovat). Vnímání povrchu pokožky je u některých jedinců zesílené, ať už praktikujícím speciální cvičení nebo i jen vrozenými předpoklady. Dokonce, někteří dokáží pokožkou dýchat a tím i nasávat a nasycovat se pránou.

Naše fyzické tělo ve smyslu mikrokosmu, nejvíce ze všech planet, ovlivňuje Slunce a Měsíc. O jejích vlivu je také možné na internetu najít spoustu informací. O ostatních vzdálenějších planetách moc informací, vyjímaje astrologii a astrosofii, nenajdeme. Bez ohledu na nedostatek kolektivního po-vědomí, na nás působí a to v pravidelně opakujícím se týdenním rytmu. Každý den má svojí planetární kvalitu a tato je kosmickým rytmem určena pro běh dění.

Pokud v sobě máme touhu po SPOJENÍ, pár informací si bude nutné osvojit, které nám pak v procesu harmonizace, integrace a synchronizace s kosmickými rytmy budou nápomocné.

Začneme neděli (Sunday), je dnem se sluneční kvalitou, probouzející schopnost uvědomění sebe sama a našeho zasazení do doby, prostředí, ve kterém žijeme a konáme. Vliv Slunce člověk výrazně vnímá emocionálně podobně jako někteří i Měsíc, jehož vliv je v dnešní době už uvědomován.

Různé kultury vnímají lva trochu odlišně. V Japonsku a v Číně odhání démony a má roli strážce, v Egyptě dva lví proti sobě otočeni, symbolizují východ a západ slunce.

Když si představíme lva, který je prohlášen člověkem za „králem zvířat“, jako kdyby jeho samotná „bytost“ pulzovala Sluncem… Kdybychom se řídili biorytmem lva, tak bychom v neděli, odpočívali 20 hodin denně. Je považován za symbol Slunce, boží moci a tím i vlády, síly, hrdostí s ušlechtilosti. V povídkách je lev popisován jako pyšný, marnivý tvor, vědomý své krásy a síly.

 

To, jakou povídku o nás bude psát život sám, záleží jen na nás samotných, na tom, v jaké formě přijmeme sluneční kvalitu v nás a vykřešeme z ní skutečný diamant, kde pýcha bude mít význam pouze v širším smyslu makroskopickém. Ve smyslu bytostí, která se pyšní být obyvatelem naší úžasné planety, a ne ve smyslu mikrokosmickém.

 

Pokud Slunce charakterizuje našeho Ducha-myšlení, jakožto nejintimnější součást naší bytostí, tak Měsíc, jakožto planeta zrcadlící jeho světlo, jeho temná polarita, zároveň však jemná a křehká žena, odpovědná za všechny emoce, které se v naší duši odehrávají. Spojená se vším, co je hluboce usazené a potlačené, spojené s podvědomím a nevědomím.

 

 

 

 

V každém ručním míchání, člověk vkládá vlastní specifickou energii. Ve vědě je obecně popiratelná jakožto nereprodukovatelný prvek. Bohužel v tomto bodě se rozchází všechna vědeckost a nahrazuje ji mnohem vyšší prvek.

 

Rostlinná spagyrie je komplexní a vyžadující duševní práci na sobě, alchymistická technika, kde je celá rostlina využitá, přečištěná a znovu spojena. Podstatným momentem je SPOJENÍ TŘECH SLOŽEK, FYLOSOFICKÉ SÍRY, FYLOSOFICKÉHO MERKURA A ROSTLINNÉHO TĚLA (SOLI). Celá tato práce je závislá na planetárních rytmech a chronologickém čase, ve kterém je nutné začínat jakýkoliv spagyrický proces. Tím, že tzv. "rostlinné bláto", které většinou výrobci běžných tinktur vyhazují, vysušíme a za určitých planetárních podmínek (Měsíc v ohnivém znamení) vykalcinujeme (spálíme) nejlépe pozvolna a její popel rozpustíme v destilované vodě, zfiltrujeme, rozpustnou vodní část opět odpaříme a do třetice rozpustíme a odpaříme, získané bílé krystaly (minerály - sůl rostlinnou) vrátíme k "rostlinnému duchu" - alkoholu, který vytvořila kvašením stejná rostlina, pH roztoku se zvýší od kyselého k mírně zásaditému. Jeho jemnost a účinnost je několikanásobná. Po navracení vlastního přečištěného rostlinného těla k filosofickému Merkuru (který je několikanásobně destilován), obsah převedeme do speciální nádoby (pelikánu), ve které při teplotě 36,5ºC nastává proces cirkulace a to minimálně jeden lunární cyklus, nejlépe 12 lunárních cyklů. Po stěnách nádoby kapky spagyrického extraktu vzlínají, po ochlazení do makrokosmické (vrchní části pelikánu) se vrací zpátky do mikrokosmu (spagyrického roztoku). Zpravidla pelikán má být umístěn tak, aby na něj působily Měsíc a Slunce, stejně jako i ostatní vzdálené planety.

 

Spagyrická biodynamická kosmetika si vyžádala tento přívlastek, ať už z důvodu vlastní touhy poznat sebe  (spojit se středem) a svět, či jednoduše proto, že její účinnost kromě fyzické pokožky, přes emoce dosahovala až k uvědomění či uspořádaní myšlenek s naší rolí zde na Zemi.